Bülent Ecevit Üniversitesi

Yayın Yapma Stratejileri ve Fikri Mülkiyet Hakları Konularında Akademisyenlerimize Yönelik Farkındalık Eğitimi Düzenlendi.

Makale Yazma Semineri Proje Bilgilendirme Sunusu İçin Tıklayınız

Fikri Mülkiyet Hakları Proje Bilgilendirme Sunusu İçin Tıklayınız

Akademik personelimiz ve lisansüstü öğrenim gören öğrencilerimize yönelik düzenlenen “Daha Kolay ve Daha Çok Makale Nasıl Yazarım?” başlıklı eğitim 13 Ekim 2014, Pazartesi günü gerçekleştirildi.

Tahir Karauğuz Konferans Salonunda yapılan eğitime Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Uzun, Genel Sekreter Yardımcısı Osman Demir, akademik personel ile enstitülerimizde yüksek lisans ve doktora öğrenimi gören öğrenciler katıldı.

Yoğun ilgi gören eğitimin ilk oturumunda Enago firmasından Dr. Cem Keskin katılımcılara yayın yapma stratejileri, makalenin nasıl yazılması gerektiği konularında bilgi verdi ve yayın sayısını arttırmak için izlenmesi gereken yöntemleri anlattı. Kesin ayrıca makale yazımında dilin, yazım kurallarının ve içeriğin önemini anlattı. Bir makalenin en önemli özelliğinin başlığı olduğunu vurgulayan Dr. Cem Keskin, başlığın ana temayı ve içeriği kapsayan, hedefi okurda konuyla ilgili geniş algı yaratan temel bir cümle olması gerektiğini söyledi.

Toplantının ikinci oturumunda ise Micro firmasından Erman Karabulut patent nedir, neden alınır ve patent araştırmaları nasıl yapılır başlıklarını içeren bir sunum gerçekleştirdi.

DSC_8615_800x534_DSC_8669_800x534_DSC_8645_800x534_DSC_8629_800x534
DSC_8656_800x534